רסיטל פסנתר של ולנטינה ליסיציה
עמוד הבית > קלאסי > רסיטל פסנתר של ולנטינה ליסיציה

רסיטל פסנתר של ולנטינה ליסיציה


כוכבת היוטיוב הפסנתרנית 
ולנטינה ליסיצה 
Valentina Lisitsa
האמנית הקלאסית הראשונה שהצליחה להמיר את הצלחתה ביוטיוב לקריירה סולנית בינלאומית 
מגיעה לרסיטל חד פעמי בישראל 

בתכנית:
באך-זילוטי 
– פרליוד בסי מינור
שופן
 – 12 אטיודים אופ.10
שופן 
– נוקטורנו אופ.1 מס' 9 .
שופן –
 "שיר ערש"
רחמנינוב –
 פרליוד בסול מינור, אופ .25 מס' 5 
רחמנינוב 
– פרליוד בסול מג'ור, אופ.32 מס' 5
רחמנינוב 
– פרליוד בסול דיאז מינור, אופ.32 מס' 12
ליסט
 – רפסודיה מס' 2
ליסט – 
" לה קמפנלה "

קטעי וידאו בכיכובה של ליסיצה זכו ל-70 מיליון צפיות ביוטיוב והפכו אותה לאחת מהפסנתרניות הנצפות ביותר ברשת. לא רק שהיא כוכבת היוטיוב הראשונה בתחום הקלאסי, אלא שהיא היחידה שהצליחה לתרגם את ההצלחה ביוטיוב להצלחה על הבמות ברחבי ארצות-הברית, אירופה, דרום אמריקה ואסיה.  עתה היא היא מגיעה לראשונה לישראל. היא תנגן יצירות מאת שופן, ליסט, רחמנינוב ובאך.
ולנטינה ליסיצה מופיעה על מיטב הבמות הבינלאומיות כגון קרנגי הול ואברי פישר הול בניו יורק, בבנרויה הול בסיאטל, ברויאל אלברט הול באנגליה, בקונצרטחבאו באמסטרדם ובאולם הקונצרטים הגדול בווינה. היא משתפת פעולה עם מוסיקאים בעלי שם כגון הצ'לן לין הארל, הכנרים האמריקניים הילרי האן וג'ימי לין, עם נגן האלט רוברטו דיאס, עם הכנרית הבריטית אידה הנדל. הביצוע של ליסיצה מתאפיין בהרמוניה מיוחדת. ליסיצה הוציאה תקליטורים רבים ומאז 2012 היא אמנית חתומה של תקליטי דקה. 


ולנטינה ליסיצה, תושבת צפון קרוליינה ארה"ב נולדה ב 11.12.73 בקייב אוקראינה להורים ממוצא רוסי-פולני. הרסיטל הראשון שלה היה בגיל למדה בבית הספר למוסיקה 'ליסנקו לילדים מחוננים' ובהמשך בקונסבטוריון של קייב

בשנת 1882 השניים נישאו ובשנת 1995 הופיעו לראשונה בניו-יורק בפסטיבל "בעיקר מוצרט" בלינקולן סנטר.

בהשפעה של אחד ממעריציה החדשים באנגליה ליסיצה העלתה את הוידאו הראשון שלה ב YouTube בשנת 2007 (אטיוד 39/6 של סרגיי רחמנינוב).

כשהעלתה את סדרת האטיודים של שופן, הקליפ זכה לצפיות רבות מאוד והפכו למעשה לסרטונים הקלאסיים הנצפים ביותר ביוטיוב והדיוידי שלה לנמכר ביותר  באמאזון. 

מאז 2010 הקריירה הבינלאומית שלה פורחת והיא הופיעה בין השאר עם הפילהרמונית של רוטרדם, והתזמורת הסימפונית של ברזיל בניצוחו של לורין מאזל, 
תזמורת הרדיו הסימפונית של לייפציג, התזמורת הסימפונית של לונדון, הפילהרמונית המלכותית של שטוקהולם, הפילהרמונית של סיאול, הסימפונית פיטסבורג והסימפונית של פראג. 

בשנת 2012 חתמה על חוזה בלעדיות עם חברת דקה, שמוציאה מאז את ההקלטות של ליסיצה.

אלבומה "ולנטינה ליסיצה בהופעה חיה ברויאל אלברט הול", שהוא בעצם הקלטה של מופע הבכורה שלה באולם היוקרתי בלונדון, יצא ביולי 2012.

באחרונה הקליטה כמה פרויקטים עם יצירות מאת רחמנינוב, ליסט, שופן, ובטהובן . האלבום השלם של קונצ'רטי רחמנינוב יצא באוקטובר 2012. ב 2013 חברת דקה הוציאה גם אלבום מיצירות ליסט בגרסה דיגיטלית ואנלוגית (אריך נגן). השנה הוציאה אלבום מיצירות פיליפ גלאס.
מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס
לרכישת מנוי לסדרות במשכן לחץ כאן
?