הקרנת בכורה חגיגית לסרט<br>"משהו על רוח תזזית"<br> , מוזיקה" /> "/>
עמוד הבית > מוזיקה > הקרנת בכורה חגיגית לסרט"משהו על רוח תזזית"

הקרנת בכורה חגיגית לסרט
"משהו על רוח תזזית"


משהו על רוח תזזית: תחנות חיינו בשירתו של ארז ביטון

סרטו התיעודי של סמי שלום שטרית בהקרנה בכורה עולמית ושירקונצרט עם המשורר ארז ביטון והמוסיקאים שלמה בר ואילן בן עמי

בתמיכת קרן גשר לקולנוע רב-תרבותי וקרן אבי חי


התכנית העשירה והחד פעמית הזאת תחל בהקרנת בכורה עולמית של הסרט
משהו על רוח תזזית: תחנות חיינו בשירתו של ארז ביטון, בהשתתפות יוצרי הסרט סמי שלום שטרית ויונתן שטרית, אשר ישיבו לשאלות הצופים בתום ההקרנה. לאחר הפסקה קלה יתקיים מופע שירקונצרט מיוחד עם המשורר ארז ביטון שיקרא משיריו כולל שירים חדשים מספרו החדש נופים חבושי עיניים”, בליווי המוסיקאים שלמה בר ואילן בן-עמי.

סרטו של המשורר והבמאי סמי שלום שטרית, "משהו על רוח תזזית", הוא דיוקן קולנועי, ספרותי,-אומנותי ומוסיקלי של המשורר ארז ביטון, בן למשפחה יוצאת מרוקו, ושל שירתו העשירה והמרתקת. ביטון, שהחל לכתוב בסוף שנות השישים, ניצב עם שירתו כחולייה בין אחרוני הפייטנים מצפון אפריקה ר' דוד בוזגלו, לבין משוררים בני הדור השני שהושפעו מפריצת הדרך של שירתו בשירה העברית הישראלית. בסרט מבקר ביטון בתחנות חיו וחיינו המקופלות בתריסר שירים שלו (כמו: "שיר קניה בדיזינגוב", "שיר זוהרה אלפסייה", "בבית חינוך עיוורים בירושלים", "משהו על רוח תזזית" ועוד). ביטון קורא משיריו בעיצוב וזיואלי ומוסיקאלי אומנותי, הוא מספר על חיו ומשוחח על תחנות חיו המרתקות, על עיוורונו המעניק לו מבט מיוחד על החיים, ועל התרבות והחברה בישראל. זהו סרט מרגש הנוגע בחייהם של ישראלים רבים כבר למעלה משני דורות.

"משהו על רוח תזזית: תחנות חיינו בשירתו של ארז ביטון", סרט תיעודי (63 דקות) 2014, ישראל, עברית וערבית מרוקאית. כותרות בעברית. במימון קרן גשר לקולנוע רב-תרבותי וקרן אבי חי. תסריט בימוי והפקה: סמי שלום שטרית, צילום, עריכה ועיצוב פס-קול: יונתן ס. שטרית, מקליט: אורי בוזגלו, עריכת סאונד: אלברט בנישו, יועץ הפקה: חיים בוזגלו.

יתקיים ביד לבנים 
מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס
לרכישת מנוי לסדרות במשכן לחץ כאן
?