פיגרו<br>מופע משותף <br>האופרה הירושלמית ואשדוד סימפוני
עמוד הבית > קלאסי > פיגרומופע משותף האופרה הירושלמית ואשדוד סימפוני

פיגרו
מופע משותף
האופרה הירושלמית ואשדוד סימפוני


ה"אופרה הירושלמית" תעלה את האופרה "פיגרו" מאת מוצרט עם התזמורת הסימפונית אשדוד בניצוחו של עומר אריאלי.

האופרה תוצג בפרשנות חדשנית ומפתיעה של הבמאי הצעיר, ארי טפרברג, בהשתתפות זמרי האופרה הירושלמית וביניהם ארבעה זמרים בין-לאומיים בתפקידים הראשיים:  יורי קיסין, גבריאלה ריביס, יסמין לוי-אלנטק ומימה מילוא

בתפקיד הראשי, פיגרו, יופיע זמר הבס יורי קיסין ( (Yuri Kissin .קיסין, שעלה לישראל ב-1990, הינו בוגר אוניברסיטת תל אביב ושר עם האופרה הישראלית והתזמורת הפילהרמונית הישראלית במספר הפקות. הוא משתתף בסדנת האופרה הבינ"ל בתל אביב (IVAI), היה חבר בסטודיו של האופרה בפריז ושר בבתי האופרה הגדולים בצרפת וברחבי אירופה.

בתפקיד הרוזן, יופיע זמר הבריטון האיטלקי, גבריאלה ריביס (Gabriele Ribis) שגם משמש כיועץ האמנותי של האופרה הירושלמית, בתפקיד הרוזנת יסמין לוי-אלנטק, ובתפקיד סוזאנה, מימה מילוא.

את האופרה יביים,ארי טפרברג,זוכה פרס הצטיינות מטעם קרן ירושלים לשנת 2011 ופרס השפה הבימתית בפסטיבל עכו 2014..

האחוזה בה מתרחשת האופרה הופכת אט אט, במהלך שנמשך לאורך כל היצירה, לגן. כשם שהדמויות מתחפשות ומחליפות זהות, כך גם הבמה עצמה משנה את פניה. החוץ, הטבע, פורץ אל תוך הפנים כשם שהפרא פורץ החוצה מן הדמויות המנומסות, האחוזות בטירוף האהבה.

לצד הדמויות המוכרות מן האופרה האהובה, מופיעה על הבמה גם שחקנית ענבל יומטוביאן, אמנית תיאטרון-חפצים, המגלמת גננית שמגיבה למתרחש, עוזרת לדמויות במאמציהן ולעתים מחבלת ומסבכת את העניינים.

"נישואי פיגרו" הינה אופרה קומית מאת וולפגנג אמדאוס מוצרט, והינה אחת האופרות המצליחות ביותר שלו ונחשבת לאחת מאבני הבניין של הרפרטואר האופראי.

את הטקסט כתב לורנצו דה פונטה והוא מבוסס על מחזה מאת בומרשה באותו שם או בשם "היום המשוגע", והוא המשך למחזה קודם שלו -"הספר מסיביליה". ביחד עם יצירת המופת של מוצרט, התוצאה היא סיפור מצחיק אך עמוק של אהבה, בגידה ומחילה.
מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס
לרכישת מנוי לסדרות במשכן לחץ כאן
?